Eczane Yardımcılığı Eğitimi

Eczane Yardımcılığı Eğitimi

ECZANE YARDIMCI PERSONELİ EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Eczane Yardımcı Personeli ve Eczane İşleyişi Eğitimi'ne Kimler Katılabilir?

Bu eğitime Eczanede çalışmayı düşünen hiçbir tecrübesi olmayan ve eczanede çalışma konusunda fikir sahibi olmak isteyen, teknik bilgileri öğrenmek isteyen herkes katılabilir. Bu eğitim sonrasında eczanede çalışmak isteyen bir kişi, eczane işleyişi ile alakalı genel bilgilere hakim olabilecektir, buradan sonrası tecrübe ile artırılacaktır.

EĞİTİM HAKKINDA

Bu eğitim, eczanede çalışmayı düşünen ve eczanede çalışma konusunda fikir sahibi olmak isteyen, teknik bilgileri ve işleyişi öğrenmek isteyen katılımcılara yöneliktir. Bu eğitimin amacı eczacının gözetiminde yapılabilecek işleri yürütmek, ilaç almaya gelen kişileri karşılamak, doktorlar tarafından yazılan ilaçları reçetelerine uygun bir şekilde hazırlamak, fatura işlemlerini gerçekleştirmek ve bu doğrultuda sunulacak hizmetin kalitesini artırmaya yönelik yeterli donanıma sahip olmaları amaçlanmıştır. İş pozisyonları eğitim seviyenize ve öğrenim derecenize göre değişkenlik gösterebilir. Potansiyel İş Pozisyonları; eczacı yardımcı personeli.

Eczane Yardımcı Personeli ve Eczane İşleyişi Eğitimi Sertifika Eğitimi İçeriği Nasıldır?

Bu eğitimde Eczane personelinin eczane işleyişi ile alakalı tüm bilgileri genel başlıklar halinde öğrenmesi sağlanacaktır. Teorik olarak birçok konuda teknik bilgilerle donanacak personel, pratik eğitime geçmeden önce kendisini eczane işleyişi ile yetiştirmiş olacaktır.

Eczane Yardımcı Personeli ve Eczane İşleyişi Eğitimi Neler Kazandırır?

Eczane’de çalışmak birçok sektöre göre keyiflidir. Çalışma ortamı olarak temiz , düzenli, mesai kavramı olan ve saygınlığı olan bir meslektir.

Sağlık sektöründe olmak, insanlara fayda sağlamak gibi manevi tatminler de katabilen bir meslek olduğu için Eczane personeli olmak birçok iş kolu arasında pozitif olarak ayrışmaktadır. Bu bağlamda Eczanelerde çalışmak isteyen bir personel eczaneye başvuru yaptığında en önemli faktör tecrübedir. Tecrübesi olan ve eczanedeki teknik konulara hakim olan bi personel daha çok tercih sebebi olacaktır.

Eczane işleyişi ile alakalı hiçbir alakası olmayan teorik bir eğitim almamış bir personelin pratik olarak eğitimi bir hayli zor olmaktadır. Eczane işleyişinde eczane ortamında bu teorik eğitimi vermek için yeterli zaman bulunamayabilir. Bu yüzden bu eğitimi aldıktan sonra birçok konuya hakim olarak işe başlayan bir personelin iş yerindeki özgüveni de yüksek olacaktır.

Birçok işleyiş konusunda eczacısının yükünü alabileceği gibi çalışma ortamında da diğer personellere göre bilgi birikimi ile kendisini belli edecektir. Bu eğitimi alan kişi eczanede çalışmak istiyorsa işi fazlasıyla kolaylaşmış olacaktır.

SERTİFİKA HAKKINDA
• Sertifika, e-Devlet onaylıdır. e-Devlet sisteminde doğrulanabilir, sorgulanabilir ve indirilebilir.
• Sertifika kamuda, özelde ve uluslararası geçerlidir.
• Katılımcı sertifikasını e-Devlet sistemi üzerinden indirebilir ya da çıktı alabilir.

KİMLER KATILABİLİR

Bu eğitime katılabilmek için, herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşul yoktur.
• Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime katılabilir.
• Ayrıca yurt dışında yaşayanlar ve yabancı uyruklu vatandaşlar da eğitime katılabilir.
• Diğer yandan, özgeçmişini güçlendirmek, bilgisini belgelendirmek, iş başvurularında öne çıkmak ya da terfi olmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

EĞİTİM SÜRESİ 96 SAAT