Temel İşaret Dili Eğitimi

Temel İşaret Dili Eğitimi

İşaret dili konuşma ve duyma engelli kişilerin kullandığı, el ve mimikler ile icra edilen global bir dildir. Her ülkede işaret dili aynı kabul görse de bazı kelimelerde farklılıklar bulunabilir. İşaret dili öğrenmek son yıllarda daha önemi bir uğraş oldu. Çünkü pek çok kurumsal firma işaret dili bilen personeller istihdam etmek zorunda. Özellikle konuşma ve duyma engelli kişilerin topluma kazandırılması ve kendi işlerini kendileri halledebilmesi için yapılan bu uygulama sayesinde binlerce kişi işaret dili öğrenci.

Kimler Katılabilir?

120 saatlik temel işaret dili sertifikası için;
– En az okuryazarlık seviyesinde diploma sahibi olanlar,
– MEB Onaylı İşaret Dili Sertifikası almak isteyenler,
– İşaret Dili ile ilgili kendini geliştirmek isteyenler,
– İşaret dilini mesleki hayatında (eczane, adliye, okul, hastane, tüm kamu kuruluşları ve bakanlıklar… vb.) kullanmak isteyenler,
-Kendi yetenekleri doğrultusunda işitme engelliler ile iletişim kurup yardımcı olmak isteyenler,
– Engelliler ile ilgili projelerinde işitme engelliler ile konuşabiliyor olmak isteyenler katılabilir.

İşaret Dili Ders İçerikleri

1- İşaret Dili Nedir? Altın Kurallar

2-Alfabe

3-Sayılar

4-Günler

5-Aylar

6-Mevsimler

7-Renkler

8-Duygular

9-Aile Terimleri

10-Günlük Diyaloglar

İşaret Dilini Herkes Öğrenmeli

Son yıllarda rağbet gören işaret dili eğitimi, birçok kurumsal firmanın da personellerinde aradığı bir özellik haline geliyor. İşaret dilini iyi bir şekilde öğrenmek kariyer planında önemli bir özellik olarak yer alıyor.

İyi Bir İşaret Dili Eğitmeni Olmak İçin

İşaret dili öğretmek için yalnızca bilmek yetmiyor. Aynı zamanda sertifika sahibi olmak da gerekiyor. eğitim sonunda lisanslı sertifikalar sunuyor. Bu sertifikalar sayesinde iyi bir işaret dili eğitmeni olabilir ve sizlerde çeşitli kurum ya da kuruluşlarda eğitim verebilirsiniz.